Harcerski Ośrodek Morski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Na puckich plażach nie brakuje wypożyczalni ze skuterami wodnymi, żaglówkami, motorówkami i różnego rodzaju sprzętem do windsurfingu, kitesurfingu i innych konkurencji rozgrywanych na wodzie. Warunki wietrzne uczyniły z Pucka istotny ośrodek sportowo-szkoleniowy, o czym świadczy także ranga i prestiż przeprowadzanych tutaj zawodów.

Harcerski Ośrodek Morski, usytuowany pomiędzy rybacką i sportową częścią puckiego portu, to najważniejszy adres dla miłośników żeglarstwa w mieście. W każdym razie dla tych, którzy nie posiadają jeszcze uprawnień bądź własnej łodzi.

Flota HOM-u jest całkiem rozbudowana - przy nabrzeżu cumuje dobre kilkadziesiąt łodzi żaglowych i motorowych. Właściwie wszystkie służą głównie celom sportowym i szkoleniowym, wystarczy “tylko zdecydować się na jeden z 14 typów łodzi. Niektóre na pierwszy rzut oka różnią się jedynie drobnymi detalami, jednak dyferencje w odczuciach i wrażeniach na morzu będą znacznie poważniejsze.

Kursy i egzaminy na kilka żeglarskich stopni i patentów, w puckim Harcerskim Ośrodku Morskim przeprowadzane są przez fachową kadrę instruktorów. Ośrodek organizuje również profesjonalne regaty, również na potrzeby grup zorganizowanych czy firm.

Mini przewodnik

Miejscowe centrum żeglarskie, skupiające kilka morskich dyscyplin. Coś dla siebie (czyli sprzęt, kursy i cykliczne regaty) znajdą tu miłośnicy zarówno ekstremalnych, jak też klasycznych sportów wodnych. Na zaprawionych w bojach wilków morskich - bądź osoby całkowicie początkujące - czeka tutaj 14 typów łodzi. Także warunki naturalne pod Puckiem są bez zarzutu.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja