Harcerski Ośrodek Morski

Na puckich plażach nie brakuje wypożyczalni ze skuterami wodnymi, żaglówkami, motorówkami i różnego rodzaju sprzętem do windsurfingu, kitesurfingu i innych konkurencji rozgrywanych na wodzie. Warunki wietrzne uczyniły z Pucka istotny ośrodek sportowo-szkoleniowy, o czym świadczy także ranga i prestiż przeprowadzanych tutaj zawodów.

Harcerski Ośrodek Morski, usytuowany pomiędzy rybacką i sportową częścią puckiego portu, to najważniejszy adres dla miłośników żeglarstwa w mieście. W każdym razie dla tych, którzy nie posiadają jeszcze uprawnień bądź własnej łodzi.

Flota HOM-u jest całkiem rozbudowana - przy nabrzeżu cumuje dobre kilkadziesiąt łodzi żaglowych i motorowych. Właściwie wszystkie służą głównie celom sportowym i szkoleniowym, wystarczy “tylko zdecydować się na jeden z 14 typów łodzi. Niektóre na pierwszy rzut oka różnią się jedynie drobnymi detalami, jednak dyferencje w odczuciach i wrażeniach na morzu będą znacznie poważniejsze.

Kursy i egzaminy na kilka żeglarskich stopni i patentów, w puckim Harcerskim Ośrodku Morskim przeprowadzane są przez fachową kadrę instruktorów. Ośrodek organizuje również profesjonalne regaty, również na potrzeby grup zorganizowanych czy firm.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Miejscowe centrum żeglarskie, skupiające kilka morskich dyscyplin. Coś dla siebie (czyli sprzęt, kursy i cykliczne regaty) znajdą tu miłośnicy zarówno ekstremalnych, jak też klasycznych sportów wodnych. Na zaprawionych w bojach wilków morskich - bądź osoby całkowicie początkujące - czeka tutaj 14 typów łodzi. Także warunki naturalne pod Puckiem są bez zarzutu.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz