Molo

Przedłużenie alei Lipowej i ulicy Żeglarzy - mało który ze spacerowiczów idących do/z pobliskiego parku odmawia sobie wejścia nad wody zatoki. Dość duża szerokość, w miarę wygodne ławki i oświetlenie czynią z molo doskonałe miejsce na przechadzkę i odpoczynek.

Długi na ok. 200 metrów drewniany pomost wyróżnia się oryginalnym budynkiem restauracji. Wewnątrz stylizowany na kapitańską kajutę, z zewnątrz przypomina krzyżówkę latającego spodka i czołgu projektu Leonarda da Vinci. Ewentualnie stary hełm nurkowy. Tawernę zbudowano na wysokich falach, więc niezainteresowani konsumpcją mogą spokojnie przejść pod nią.

Molo jest oczywiście istotną częścią przystani jachtowej w puckim porcie - a konkretniej jego wschodniego basenu. Na jego krańcu dość często można spotkać wędkarzy, w pełnym napięcia oczekiwaniu wpatrujących się w spławiki.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ważny obiekt dla żeglarzy, spacerowiczów, wędkarzy, rowerzystów… 200 m wychodzącego w morze pomostu wykorzystuje się na wiele sposobów. Molo w Pucku jest niemal w całości zbudowane z drewna - nie licząc lamp i tutejszej tawerny, bardzo oryginalnej w kształcie i wystroju wnętrz. Restauracja postawiona jest na wysokich palach, parę metrów nad główną częścią molo.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz