Stajnia Mustang

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Położony w samym centrum nadmorskiej, kaszubskiej wsi Mosty ośrodek jeździecki. Położony zaledwie pół godzinki spaceru od Rewy. To miejsce w sam raz dla miłośników jazdy wierzchem i koni w ogóle, jako wyjątkowo przyjaznych zwierząt.

Z myślą o totalnie początkujących i małych dzieciach (od 4. roku życia) zbudowano krytą ujeżdżalnię. Na świeżym powietrzu funkcjonują m.in. maneż oraz padok, na którym można zbudować tor przeszkód. Większość placów do jazdy na terenie ośrodka posiada własny system oświetlenia, dzięki czemu zachód słońca nie jest równoznaczny z zakończeniem jazdy. Zajęcia prowadzone w “Mustangu” przez fachowych instruktorów kierowane są i do żółtodziobów, i do klasowych jeźdźców, szukających odpowiednich warunków przygotowań do zawodów lub egzaminów.

Zapewne największą przyjemność sprawią jednak wycieczki terenowe. Mogą to być zarówno parogodzinne przejażdżki, jak też kilkudniowe rajdy. Wśród polecanych przez kierownictwo “Stajni Mustang” destynacji wypraw na końskim grzbiecie znajdują się m.in. Bory Tucholskie, Żelistrzewo, Rzucewo, Puszcza Darżlubska, “Trzy rzeki” czy też “Tour de Kaszuby”. Taka wycieczka to jeden z ciekawszych sposobów na podziwianie bliskich (i położonych w odległości setek kilometrów) parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody.

W ośrodku prowadzone są również zajęcia z hipoterapii - w formach odpowiednich dla osób niepełnosprawnych oraz aspołecznych.

Mini przewodnik

Ośrodek jeździecki z bogatą, całkiem zróżnicowaną ofertą szkoleń, kursów, jazd rekreacyjnych oraz zajęć hipoterapeutycznych. “Mustang” proponuje choćby szkółkę dla dzieci, oprowadzanie na lonży, jazdę pod fachowym okiem instruktora na maneżu, trening skoków przez przeszkody, kilkugodzinne wycieczki w teren czy wielodniowe, liczące setki kilometrów wyprawy.

Blogi

Warto sfilmować Stajnię Mustang, zająć się tym może firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja