Stajnia Zamkowa w Rzucewie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jak sama nazwa wskazuje - ośrodek jeździecki na terenie zespołu parkowo-pałacowego “Jan III Sobieski”, założonego jednak w połowie XIX stulecia przez rodzinę von Below w Rzucewie. Kameralna, malowniczo położona stajnia, w której poza wszelkiego typu zajęciami sportowo-szkoleniowymi, organizowane są także okolicznościowe imprezy.

Ciekawe możliwości czekają na dzieci, początkujących oraz doświadczonych już amatorów hippiki i koni. W zamkowej stajni na stałe przebywa zwykle ok. 6-8 klaczy, kucyków i wałachów. Za dobór konia odpowiedniego pod preferencje, temperament i umiejętności jeźdźca oraz rodzaj zadania dla zwierzęcia, odpowiada profesjonalna i zaangażowana kadra instruktorów.

Osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z jeździectwem, zaleca się rozpoczęcie od kręcenia kółek na koniu oprowadzanym na lonży. Później można spróbować samodzielnej jazdy po ogrodzonym maneżu. Potem czekają przepiękne plenery nad morzem do wypadów w teren, a dla ambitniejszych - sekcja sportowa, oferująca przygotowanie do konkursów licencyjnych, zawodów sportowych czy egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ.

Cennik

Oprowadzanie dziecka na kucyku - 10 zł

Lekcja jazdy konnej, maneż, wycieczki terenowe - 40-80 zł

Mini przewodnik

Raczej niewielki rozmiarem i zwierzyńcem - zazwyczaj na miłośników hippiki czeka 6-8 koni - ośrodek jeździecki, funkcjonujący na terenie pałacowo-parkowym z XIX wieku. Dysponuje za to bardzo szeroką ofertą, w której są propozycje dla dzieci, grup zorganizowanych oraz jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania - od oprowadzania na lonży po trening na parkurze.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja