Wrzesień nad morzem Puck - 3 najlepsze atrakcje

Kiedy na plażach nad polskim morzem turyści właściwie nie mają już czego szukać (bo to i pogoda we wrześniu już nie dopisuje, i imprez już się praktycznie nie urządza),stosunkowo niewiele osób na poważnie myśli o wypoczynkowym wyjeździe w rejony bałtyckiego wybrzeża. A niesłusznie, gdyż morskie fale i ciepły piasek to nie jedyne atrakcje, na jakie można tutaj liczyć. Tym razem udowodnimy to na przykładzie Pucka i jego najbliższych okolic.

Swoją drogą, to miasto portowe nad zatoką i tak nie należy to klasycznych kurortów nad morzem, a to z uwagi na dość małą i wąską plażę. Jednak te “braki” Puck z nawiązką naprawia dzięki długiej i barwnej historii, a także innego typu walorom turystycznym. Redakcja noclegi.net.pl wytypowała 3 najlepsze atrakcje dla wczasowiczów przyjeżdżających tutaj na wrzesień.

1. Szpitalik - takie turystyczne dwa w jednym, czyli jeden z oddziałów Muzeum Ziemi Puckiej, a do tego wspaniały zabytek. Szpitalik w Pucku to lecznica z II połowy XVII wieku, jego budowę wspierał sam król Jan III Sobieski. Architektonicznie to modelowy wręcz przykład budownictwa ryglowego. Jeśli chodzi o ekspozycję, to prawdopodobnie największą atrakcję muzeum będą stanowić pieczołowicie zrekonstruowane warsztaty rzemieślnicze. Całość ma charakter wybitnie etnograficzny, prezentuje zarówno codzienne życie dawnych Kaszubów, jak też ich osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Od 1 września godziny otwarcia puckiego Szpitalika są mocno okrojone: w weekendy 10:00-14:00, w dni robocze 8:00-15:00.

2. Gród Słowiański Sławutowo - bardzo ciekawa inicjatywa, dzięki której turyści mogą nieco bliżej poznać codzienną rzeczywistość naszych przodków z czasów jeszcze przedchrześcijańskich. Goście odtworzonej zgodnie z wiedzą historyczną osady mogą nie tylko zobaczyć, jak w średniowieczu wyglądało życie Słowian, ale też samemu poczuć się jak mieszkaniec grodu za sprawą uczestnictwa w rytuałach i pracy w kilku typowych dla tamtej epoki rzemiosłach. Jak to zwykle w takich miejscach bywa, najwięcej atrakcji czeka na turystów w grupach zorganizowanych. Sławutowo leży parę kilometrów od Pucka, około kwadransa jazdy samochodem. We wrześniu Gród Słowiański powinien być otwarty od 10:00 do 15:00 w tygodniu i w godzinach 10:00-18:00 w weekendy. Przy czym grupy mogą uzgadniać dowolnie wybrane terminy.

3. Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie - również nie jest to stricte Puck, a pobliska miejscowość (ok. 4 kilometry od miasta),ale z uwagi na “ekspozycję” niewątpliwie warto wybrać się na małą wycieczkę. Nazwa mogłaby sugerować jakąś placówkę przyrodniczo-edukacyjną, ale wystawa poświęcona bałtyckim formom życia to tylko jedna z trzech części Muzeum Kocham Bałtyk. Pozostałe atrakcje to galeria trójwymiarowych (jeśli oglądać je pod odpowiednim kątem) obrazów i murali - oczywiście dominują motywy związane z morzem - oraz… wystawa budowli z klocków LEGO. Przy czym nie są to sklepowe zestawy, a kreatywne konstrukcje pasjonatów twórczego budowania. Godziny otwarcia muzeum na wrzesień to 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz 10:00-18:00 w soboty i niedziele.

Galeria
Dodano: 2017-09-14 09:31:00